בירה: קנברה

קנברה היא עיר הבירה של אוסטרליה כולה. משמעות המילה “קנברה” היא “מקום מפגש” באחת מהשפות של הילידים המקומיים. קנברה היא מקום מושבו של הפרלמנט האוסטרלי כמו גם של כל יתר המוסדות הלאומיים. קנברה ממוקמת צפונית ל”שדות השלג” האוסטרליים ובשל כך נהנית ממזג אויר קריר. אוכלוסיית קנברה מונה כ- 325 אלף תושבים.

ויזה בחסות המדינה

הממשלה המקומית של ה-ACT  בוחנת באופן קבוע אלו מקצועות נדרשים על מנת לקדם את הכלכלה המקומית

אם ברצונכם לגור בטריטוריית הבירה האוסטרלית יתכן והמדינה תסכים להעניק לכם ויזה על בסיס יכולות מקצועיות לפי תת קטגוריה 190 (ויזה לפי תת הקטגוריה 489 אינה קיימת ב-ACT). הממשלה מעניקה מעת לעת לאזרחים זרים אשר הינם עובדים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר להם כישורים ספציפיים אשר יש להם דרישה במדינה. ויזות אלו מאפשרות מגורים באזור קנברה או בכל אזור אחר בטריטוריה.

שימו לב שיש לוודא האם הינכם זכאים לקבלת הויזה לפני כל הגשת מועמדות לקבלת ויזה כזו. לחילופין, ועל מנת להסיר ספק ניתן לבצע הערכה של כישורים נדרשים (Skilled Migration Assessment) אשר תקבע אלו ויזות הינן רלבנטיות עבורך ומהם הם הצעדים הנדרשים על מנת לקבלן.

זכרו שיש לוודא כי הינכם עומדים בתנאי הויזה לפני הגשת המועמדות. כמו כן, יש לזכור שרשות ההגירה האוסטרלית (DIAC) מגבילה את מספר הויזות הניתנות בכל שנה במסגרת התוכנית לויזה בחסות מדינתית. ויזות אלו ניתנות אך ורק לבעלי מקצועות נדרשים במדינה או בטריטוריה ואשר גיוס עובדים מקצועיים בהם יקדם את הכלכלה המקומית.