בירה: דרווין

דרווין ממוקמת בקצה הצפוני של אוסטרליה ומשכך היא גם עיר הבירה אזורית הצפונית ביותר. בדרווין אוכלוסיה של כ- 100 אלף איש ושורר בה מזג אוויר טרופי.

קבלת ויזת הגירה מהמדינה

המדינות והטריטוריות באוסטרליה בודקות באופן קבוע אלו מקצועות נדרשים באזורים ספציפיים במדינה או בטריטוריה ואשר גיוס עובדים מקצועיים בהם יקדם את הכלכלה המקומית.

אם ברצונכם לגור בטריטוריה הצפונית יתכן והמדינה תסכים להעניק לכם ויזה על בסיס יכולות מקצועיות (לפי תת קטגוריה 190 או לפי תת קטגוריה 489). הממשלה מעניקה מעת לעת לאזרחים זרים אשר הינם עובדים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר להם כישורים ספציפיים אשר יש להם דרישה במדינה. ויזות אלו מאפשרות מגורים באזור דרווין או באזורים ספציפיים בטריטוריה וזאת בהתאם לסוג הויזה אשר ניתנה.

שימו לב שיש לוודא האם הינכם זכאים לקבלת הויזה לפני כל הגשת מועמדות לקבלת ויזה כזו, בין אם מדובר בחסות המדינה או ויזה בחסות אזורית. לחילופין, ועל מנת להסיר ספק ניתן לבצע הערכה של כישורים נדרשים (Skilled Migration Assessment) אשר תקבע אלו ויזות הינן רלבנטיות עבורך ומהם הם הצעדים הנדרשים על מנת לקבלן.

ויזה מקצועית אזורית

לצורכי ויזה מקצועית, כל הטריטוריה הצפונית נחשבת כאזור אחד ולפיכך שני סוגי הויזות הן הויזה בחסות אזורית (489) והן הויזה בחסות ממשלתית (190) מאפשרות מגורים בכל הטריטוריה הצפונית כולה.

באזורים הבאים בטריטוריה הצפונית ניתנות כעת ויזות הגירה על בסיס מקצועי:

  • Darwin Region: including Palmerston, Litchfield and surrounding areas
  • Nhulunbuy and the East Arnhem Region
  • Katherine and the Roper Gulf Region
  • Tennant Creek and the Barkly Region
  • Alice Springs and the Central Desert Region

 זכרו שיש לוודא כי הינכם עומדים בתנאי הויזה לפני הגשת המועמדות. כמו כן, יש לזכור שרשות ההגירה האוסטרלית (DIAC) מגבילה את מספר הויזות הניתנות בכל שנה במסגרת התוכנית לויזה בחסות מדינתית. ויזות אלו ניתנות אך ורק לבעלי מקצועות נדרשים במדינה.