בירה: אדלייד

 יש המתייחסים ל-אדלייד כבירה הקולינרית של אוסטרליה. כמה מהיינות המובילים באוסטרליה מגיעים מאזור זה ואוכלוסיית אדלייד מונה כ- 1.1 מיליון תושבים נהנית גם בפסטיבלים השונים הנערכים בו לאורך השנה כאשר המדינה כולה מכונה גם “מדינת הפסטיבלים” או “מדינת היין”. אלו האוהבים את מזג האוויר הים תיכוני, האקלים באוסטרליה הדרומית יקסום מיוחד לאור היותו יבש במרבית ימות השנה. אוסטרליה הדרומית גובלת בכל יתר המדינות והטריטוריות באוסטרליה, למעט בטריטוריה הבירה האוסטרלית.

ויזה בחסות המדינה

המדינות והטריטוריות באוסטרליה בודקות באופן קבוע אלו מקצועות נדרשים באזורים ספציפיים במדינה או בטריטוריה ואשר גיוס עובדים מקצועיים בהם יקדם את הכלכלה המקומית. אם ברצונכם לגור באוסטרליה הדרומית יתכן והמדינה תסכים להעניק לכם ויזה על בסיס יכולות מקצועיות (לפי תת קטגוריה 190 או לפי תת קטגוריה 489). הממשלה מעניקה מעת לעת לאזרחים זרים אשר הינם עובדים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר להם כישורים ספציפיים אשר יש להם דרישה במדינה. ויזות אלו מאפשרות מגורים באדלייד או באזורים ספציפיים אחרים במדינה וזאת בהתאם לסוג הויזה אשר ניתנה.

שימו לב שיש לוודא האם הינכם זכאים לקבלת הויזה לפני כל הגשת מועמדות לקבלת ויזה כזו, בין אם מדובר בחסות המדינה או ויזה בחסות אזורית. לחילופין, ועל מנת להסיר ספק ניתן לבצע הערכה של כישורים נדרשים (Skilled Migration Assessment) אשר תקבע אלו ויזות הינן רלבנטיות עבורך ומהם הם הצעדים הנדרשים על מנת לקבלן.

ויזה מקצועית אזורית

אוסטרליה הדרומית כולה נחשבת כאזור אחד לצורך הגירה על בסיס יכולת מקצועית ומי שברשותו ויזה אזורית של דרום אוסטרליה (489) או ויזה בחסות המדינה (190) יכול לגור בכל מקום במדינה.

האזורים הבאים מאפשרים כיום קבלת ויזה בחסות אזורית:

  • Adelaide and Surrounds
  • Barossa Region
  • Far North Region
  • Limestone Coast Region
  • Murraylands and Riverland Region
  • Whyalla and Eyre Peninsula Region
  • York and Mid North Region

 זכרו שיש לוודא כי הינכם עומדים בתנאי הויזה לפני הגשת המועמדות. כמו כן, יש לזכור שרשות ההגירה האוסטרלית (DIAC) מגבילה את מספר הויזות הניתנות בכל שנה במסגרת התוכנית לויזה בחסות מדינתית. ויזות אלו ניתנות אך ורק לבעלי מקצועות נדרשים במדינה.