בירה: הוברט

הוברט, הממקומת בסמוך לנמל מים עמוקים יפיפה, הינה אחת מהבירות העתיקות ביותר באוסטרליה  והיא שניה רק לסידני מבחינת גילה בערי הבירה האוסטרליות. כלכלת הוברט מבוססת בעיקר על הנמל שלה אך גם על תעשיות אחרות ובהם התיירות. הקזינו הראשון באוסטרליה נפתח בעיר בשנת 1973. בהוברט (רבתי) מתגוררים כ- 205 אלף תושבים הנהנים מאקלים ממוזג עם ממוצע שנתי של 628 מ”מ גשם כאשר החודש הגשום היותר הינו אוקטובר (68 מ”מ בממוצע) והשחון ביותר (עם 40 מ”מ גשם בממוצע) הוא פברואר.

ויזה בחסות המדינה

המדינות והטריטוריות באוסטרליה בודקות באופן קבוע אלו מקצועות נדרשים באזורים ספציפיים במדינה או בטריטוריה ואשר גיוס עובדים מקצועיים בהם יקדם את הכלכלה המקומית.

אם ברצונכם לגור בטזמניה יתכן והמדינה תסכים להעניק לכם ויזה על בסיס יכולות מקצועיות (לפי תת קטגוריה 190 או לפי תת קטגוריה 489). הממשלה מעניקה מעת לעת לאזרחים זרים אשר הינם עובדים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר להם כישורים ספציפיים אשר יש להם דרישה במדינה. ויזות אלו מאפשרות מגורים בהוברט או באזורים ספציפיים אחרים במדינה וזאת בהתאם לסוג הויזה אשר ניתנה.

שימו לב שיש לוודא האם הינכם זכאים לקבלת הויזה לפני כל הגשת מועמדות לקבלת ויזה כזו, בין אם מדובר בחסות המדינה או ויזה בחסות אזורית. לחילופין, ועל מנת להסיר ספק ניתן לבצע הערכה של כישורים נדרשים (Skilled Migration Assessment) אשר תקבע אלו ויזות רלבנטיות עבורך ומהם הם הצעדים הנדרשים על מנת לקבלן.

ויזה מקצועית אזורית

טזמניה כולה נחשבת כאזור אחד לצורך הגירה על בסיס יכולת מקצועית וקבלת ויזת הגירה על בסיס מקצועי (גם ויזה לפי תת קטגוריה 190 וגם לפי תת קטגוריה 489) מאפשרות מגורים בכל מקום במדינה. בטזמניה הממשלה היא שמחלקת את הויזות לפי שתי קטגוריות אלו כך שגם האחריות על מתן ויזות לפי תת קטגוריה 489 המשויכת לויזה בחסות אזורית נתונה בידי משרד הכפוף לממשלת המדינה.

זכרו שיש לוודא כי הינכם עומדים בתנאי הויזה לפני הגשת המועמדות. כמו כן, יש לזכור שרשות ההגירה האוסטרלית (DIAC) מגבילה את מספר הויזות הניתנות בכל שנה במסגרת התוכנית לויזה בחסות מדינתית. ויזות אלו ניתנות אך ורק לבעלי מקצועות נדרשים במדינה.