הגירה לאוסטרליה והחיים בה

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה באוסטרליה, אוסטרליה מונה כ- 22.5 מיליון תושבים ומספר זה עולה בהתמדה כאשר בכל 3 דקות בממוצע מתווסף מהגר חדש לאוסטרליה.

מבחינת שטחה, אוסטרליה היא המדינה השישית בגודלה בעולם אולם מבחינת גדול האוכלוסייה היא ממוקמת רק במקום ה-55, ומשכך צפיפות האוכלוסייה הממוצעת בה הינה נמוכה ועומדת על פחות מ-3 אנשים לק”מ רבוע. ועדיין, בסביבות 90% מאוכלוסיית אוסטרליה מרוכזת באזורים עירוניים, דבר ההופך את אוסטרליה לאחת המדינות העירוניות ביותר בעולם. ערי אוסטרליה ידועות במודרניזציה הרבה שלהם, בתרבות המפותחת כמו גם באורך החיים השלו והרגוע המשלב חדשנות מערבית מחד עם חיבור למסורת המקומית מאידך.

אוסטרליה מאופיינת, בין היתר, במרחבים פתוחים ולא מיושבים אשר רבים מהם הוכרו כשמורות טבע והמדינה עושה ככל יכולתה על מנת לשמר את הנופים הבראשיתיים שלהם ואת יופיים הייחודי. באוסטרליה ניתן למצוא גם מגוון רחב של אזורים גאוגרפיים, החל מהרים מושלגים, עובר ביערות גשם, דרך מדבריות ועד חופי ים זהובים עם שוניות אלמוגים מרהיבות. דבר זה הופך את אוסטרליה לאחד המקומות המרתקים ביותר בעולם, הן למטיילים בה והן לגרים בה.

זהו לא רק מיתוס שטוב לחיות באוסטרליה. תוחלת החיים של אזרחי אוסטרליה הינה 82 שנה והיא אחת מהגבוהות בעולם. באוסטרליה מערך בריאות מהטובים בעולם המגובה בביטוח בריאות בחסות ממשלתית הניתן הן לאזרחים והן לתושבי קבע. הכלכלה האוסטרלית הינה אחת מהמובילות בעולם עם תוצר לאומי גולמי לנפש גבוה, שעות עבודה נוחות ומשכורות גבוהות. גם בתחום החינוך, אוסטרליה נמצאת גבוה בדירוג העולמי עם מספר רב של אוניברסיטאות מבין 100 האוניברסיטאות הטובות בעולם. ככלל, ניתן למצוא את הערים האוסטרליות באופן קבוע ברשימות הערים הטובות בעולם למגורים עם איכות חיים מובילה בכל התחומים.

אם ברצונכם להגיע לאוסטרליה לכל מטרה שהיא ,באופן קבוע או באופן זמני, עליכם להיות מצוידים בויזה התואמת את מטרת הביקור לדוגמא:

 • לצורך טיול (המשלב עבודה או לא), מעבר לארץ אחרת, ביקור כללי של משפחה או חברים.
 • צפיה או השתתפות באירועי ספורט.
 • מגורים עם בן או בת זוג או עם חבר משפחה אחר.
 • לימודים או הכשרה מקצועית.
 • עובדים מקצועיים  (לרוב במקצועות נדרשים).
 • פליטים או מבקשי מקלט מדיני.

ע”י ביצוע הערכה המקצועית שלנו תוכלו לדעת אלו מהויזות מתאימה לכם ומה הן האפשרויות העומדות בפניכם לביקור או מעבר לאוסטרליה.

 ערכים

באוסטרליה מאמינים כי יש לעודד כל תושב חדש ללמוד עד כמה שניתן על ארצו החדשה, המסורת שלה, ערכיה, מנהגיה ודרך החיים בה ולאחר תקופה מסויימת ובהתמלא תנאים נדרשים, יכול התושב לבקש ולקבל מעמד של אזרח. ניתן לייחס את איכות החיים הגבוהה ממנה נהנים האוסטרלים לחירויות הפרט הרבות בה, אולם בתמורה, נדרש האזרחים והתושבים לאמץ את הערכים ודרך החיים של הקהילה האוסטרלית ובהם:

 • שלטון החוק;
 • דמוקרטיה;
 • סובלנות כלפי תרבויות שונות;
 • שווין ואי אפליה בין המינים והגזעים;
 • שוויון הזדמנויות;
 • חופש הדיבור וחופש הדת;
 • האנגלית כשפה הלאומית.

הצהרת הערכים האוסטרלית

החל מיום 15 באוקטובר 2007, נדרשים כל מבקשי הויזה לחתום על הצהרת הערכים האוסטרלית בעת בקשת הויזה. ההצהרה דורשת מהמבקשים לאשר כי ה יכבדו את הערכים האוסטרלים, את דרך החיים האוסטרלית ואת החוק האוסטרלי, בטרם תינתן להם הויזה המבוקשת.

לרוב, ההצהרה שיש לתת כלולה בטופס הבקשה עצמו אולם יש לשים לב לכך שיש שני נוסחים להצהרה וזאת בהתאם לסוג הויזה המבוקש.

ככלל, ניתן לסכם ולומר כי המבקשים של רוב הויזות המקנות אישור שהייה באוסטרליה באופן קבוע או לטווח ארוך נדרשים לאשר כי קראו, או כי הוסבר להם מידע רלבנטי המופיע ב-”ספר החיים באוסטרליה” (Life in Australia book). המבקשים ויזות שהיה זמניות או קצרות מועד נדרשים לחתום על הצהרה בנוסח כללי יותר הכלולה בטופס הבקשה לויזה עצמו.

אלו המבקשים ויזות מסיבות הומניטריות מחוץ לאוסטרליה נדרשים לחתום על הצהרה זו כבר בעת הריאיון לקבלת הויזה. ממבקשים אלו לא מצוה לקרוא את “ספר החיים באוסטרליה” עצמו, אולם עיקריו מוסברים להם בעת הריאיון.

בקישורים הבאים ניתן לצפות בנוח ההמרה המבוקש:

-          נוסח הצהרת ערכים למבקשי תושבות קבע – Australian Values Statement – Provisional and Permanent.

-          נוסח הצהרת ערכים למבקשי ויזה זמנית – Australian Values Statement – Temporary

יודגש כי ישנן סוגי ויזות אשר לא דורשות כלל הצהרה שכזו.