ויזות עבודה באוסטרליה

ביולי 2012 הממשלה האוסטרלית ביצעה שינוי נרחב בתוכנית הויזות המוענקות על בסיס כישורים מקצועיים בהתאם למקצועות נדרשים בכח העבודה האוסטרלי.

התוכנית החדשה, המכונה “Skill Select” מכסה טווח נרחב של ויזות ובהן:

  • ויזות בחסות מעביד. במסלול זה חובה על המועמדים להציג חסות ממעביד מקומי אשר יתמוך בהם במהלך השהות באוסטרליה ויספק להם עבודה.
  • GSM , או General Skilled Migration- הניתנת למבקשי ויזה אשר אינם נתמכים במעביד ספציפי אולם הינם בעלי כישורים מקצועיים נדרשים באוסטרליה. יש לשים לב שהממשלה האוסטרלית מגבילה את כמות הויזות הניתנות במסלול זה בכל שנה ושנה וכי רשימת המקצועות הנדרשים (אשר לכל אחד מהם מכסה בנפרד) משתנה אף היא מעת לעת, וממדינה למדינה.
  • ויזת אנשי עסקים – ויזה זו ניתנת לאנשי עסקים המעוניינים לערוץ ביקור עסקי קצר באוסטרליה, או לכאלו המבקשים לנהל עסק קיים או לעיתים אפילו להקים עסק חדש באוסטרליה.
  • ויזת משקיע – מעוניין לצאת לפנסיה באוסטרליה? יתכן וזו הויזה המתאימה לך, מאחר וויזה זו ניתנת לאנשים המעוניינים לצאת לגמלאות ואשר ברשותם סכום כספי מסוים.

התוכנית מאפשרת למועמדים המעוניינים להגר לאוסטרליה למלא “הצהרת כוונות” או ”Expression of Interest” באמצעות טופס באינטרנט. הצהרה זו נשלחת לממשלה האוסטרלית ובאמצעותה למדינות ולטריטוריות וכן למעסיקים פוטנציאלים. באם קיימת התעניינות, גופים אלו יכולים לשלוח “מינוי” למועמד בעל הכישורים הרלבנטיים ולהעניק ויזה בחסות מדינתית או אזורית ובמקרים מסוימים גם הממשלה הכללית עשויה לשלוח זימון למועמד ספיציפי.

שימו לב שהחל מיום 1 ביולי, 2012, כל מועמד המבקש להגר לאוסטרליה במסגרת זו (כאיש עסקים, על בסיס כישורים מקצועיים וכד’), נדרש להגיש הצהרת כוונות זו.

ויזות לבעלי כישורים נבחרים וויזות על בסיס שיטת הנקודות

 מרבית המעוניינים לקבל ויזה על בסיס כישורים נבחרים ישקלו לעשות זאת באמצעות הנקודות שהתוכנית מעניקה לבעלי מקצועות נבחרים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות על המועמד לדעת אנגלית ברמה מסויימת, להיות מתחת לגיל 50, בעל מקצוע נדרש ובעל נתונים נוספים (כגון השכלה וניסיון מקצועי) על מנת שיעבור את “מבחן הנקודות” הקובע מינימום של 60 נקודות למי שמבקש לקבל ויזה במסגרת התוכנית.

אולם המעבר של “מבחן הנקודות” הינו רק השלב הראשון בתהליך בקשת הויזה. לאחר שהמועמד בדק כי יש ברשותו את כמות הנקודות הנדרשת, עליו לעבור מבחן אשר יקבע את רמת האנגלית שלו (IELTS), עליו לאמת את רמת כישוריו המקצועיים כאשר מקצועות מסויימים דורשים רמת אנגלית גובהה יותר מהדרישות הפדרליות ולעיתים יש לבקש גם חסות מדינתית או אזורית.

על המועמדים להבין שזמן עיבוד הבקשה הוא לעיתים ארוך והמסלול קשה ומסובך ועל כן אנו ממליצים בשלב ראשון לבצע הערכה של זכאותכם לויזה ובשלב שני להיעזר בסוכן הגירה מוסמך שיסייע לכם בהגשת המסמכים הרלבנטים.

חשוב לציין שאנו ב-YouMoveMe מטפלים רק במועמדים אשר עפ”י ההערכה קיים לגביהם סיכוי אמיתי לקבלת ויזה ואיננו מקבלים לטיפול מועמדים אשר לדעתנו סיכויי ההצלחה שלהם בקבלת הויזה אינם גבוהים.