נחיתה באוסטרליה

עם הגיעכם לאוסטרליה, סביר להניח שהמילה “עסוקים” תהיה אנדרסטייטמנט מובהק לתיאור מצבכם. לכן ובשביל לסייע לכם לזכור את הדברים החשובים ביותר, ריכזנו עבורכם רשימה ראשונית של דברים שחייבים לזכור ולעשות:

  1. פתיחת תיק ברשויות המיסוי. חובה לקבל מספר תיק ברשויות המס כדי לקבל כל סוג הכנסה שהיא באוסטרליה. במקרים מסויימים ניתן להגיש בקשה לקבלת מס תיק גם באינטרנט.
  2. ביטוח רפואי. יש להירשם לתוכנית  Medicare. שימו לב שלמעט במקרים מסויימים, על כל בן משפחה מעל גיל 15 להתייצב באופן אישי במשרדי הרישום ובמקרים נדירים בלבד ניתן לשלוח בקשת הצטרפות בצירוף מסמכים מתאימים בדואר. בקישור הבא ניתן להוריד את  טופסי ההצטרפות. זכרו שיש להצטרף לשירות בתוך 10 ימים מהגיעכם לאי.
  3. פתיחת חשבון בנק. פתיחת חשבון בנק במהלך 6 השבועות הראשונים מהיום בו הגעתם לאוסטרליה תצריך לרוב רק דרכון או אישור הות אחר. לאחר מכן יתכן ותידרשו למסמכים נוספים.
  4. רישום ב-Centerlink – רישום זה יסייע לכם במציאת עבודה כמו גם הכרה בכישורים וניסיון מקצועי. כן תוכלו למצוא גם ערכות בשפות שונות שיסייעו לכם בצעדים הראשונים בתחום המקצועי כמו גם נטוורקינג אפקטיבי.
  5. שיעורי אנגלית – במידה וקיים צורך וזכאות.
  6. רישום לבתי ספר. באוסטרליה קיים חוק חינוך חובה לילדים בגילאי 5 – 15. בבתי ספר ציבוריים הלימודים ניתנים ללא תשלום. רישום מהיר יוכל להבטיל לילדכם מקום בבתי הספר המבוקשים על ידיכם.
  7. הוצאת רישיון נהיגה. כל מי שנוהג ברכב באוסטרליה חייב לשאת רשיון נהיגה מקומי. למעט בטזמניה, ניתן לנהוג באמצעות רישיון מארץ המוצא במשך שלושה חודשים מיום ההגעה לאוסטרליה במידה ורישיון זה הינו באנגלית או  אם יש בידיכם תרגום רשמי שלו. בטזמניה, תקופת שלושת החודשים נספרת מיום קבלת הויזה ולא מיום ההגעה לאי. על מנת להוציא רשיון נהיגה יש לפנות לרשות הרישוי המדינתית.