סיוע ממשלתי למהגרים לאוסטרליה

הממשלה האוסטרלית מציעה שירותים רבים על מנת לסייע למהגרים חדשים על מנת שיוכלו להתשקע ולהשתלב במהרה בחברה האוסטרלית.

הרשימה הבאה היא רשימה חלקית בלבד של שירותים הניתנים למהגרים ובוודאי שאין מדובר ברשימה ממצה. אם אינם מוצאים את השירות הרלבנטי, פנו אלינו נשמח לסייע בנושא.

-          סיוע בלימוד השפה. מועמדים מסויימים זכאים לשעורי אנגלית הניתנים בחינם למהגרים העומדים בקריטריונים מסויימים. במסגרת זו ניתנות עד 510 (!)  שעות לימוד, או עד שהאנגלית של הזכאי מגיעה לרמה המתאימה. במקרים מסויימים קיימת זכאות גם לילדים אשר טרם הגיעו לגיל בית ספר. יש לממש את הזכאות בתוך 6 חודשים מהגיעכם לאי.

-          סיוע במילוי דרישות מקצועיות – מהגרים רבים נדרשים לקבל רישיון מקצועי על מנת לעסוק במקצוע לו הם הוכשרו באוסטרליה ומהגרים במקצועות מסויימים זכאים לסיוע כספי על מנת שיכולו להשיג  את דרישות החוק האוסטרלי במקצוע, כדוגמת, אחיות, אדריכלים רופאי שיניים ועוד. לרשימה המלאה לחץ כאן.

-          תרגום מסמכים חיוניים. מהגרים מסויימים זכאים לתרגום לאנגלית בחינם של מסמכים מסויימים וזאת עד תקופה של שנתיים מיום הגיעם לאי או מיום קבלת אישור על מעמד קבע, בהתאם למקרה. המסמכים שניתן לתרגם במסגרת זו כוללים מסמכי זהות, מסמכים המעידים על קשר משפחתי, מסמכי יעודיים כגון רשיון נהיגה או מסמכים רפואיים וכן מסמכים המעידים על השכלה ומקצוע. זכאות זו הינה מוגבלת ל- 100 מילים למסמך בעוד שבמסמכים רפואיים, משפטיים ומסמכים המעידים על השכלה הזכאות מוגבלת ל- 300 מילים למסמך. המשמעות היא שלעיתים תינתן תמצית בלבד של המסמך.

סיוע נוסף ניתן לקבל בהתאם לנסיבות ספציפיות. האתר של המחלקה לשירותים חברתיים הינו המקום הראשון בו כדאי לחפש לאלו שירותים הינכם זכאים וכיצד לקבל שירותים אלו.